Kurzy

,,Točíme desku“

Kroužek pro děti, ve kterém se snoubí hned několik oborů z audiovizuální oblasti.

Cílem kroužku je natočení  CDčka s doprovodným videoklipem. Mladí tvůrci se tak naučí a seznámí se hned s několika zajímavými činnostmi.

Budeme fotit a filmovat, naučíme se  ovládat fotoaparát, ukážeme si jak  jednoduše upravit fotografie a videoklipy na počítači. Vytvoříme filmový štáb a děti se seznámí s prací kameramana, zvukaře, režiséra. Budeme herci, natočíme dokument o obci, škole, o nás.

Děti se seznámí s prací v nahrávacím studiu. Budeme hrát a zpívat, zvučit nástroje a vše nahrávat do více stop. Vymyslíme vlastní písničku a natočíme videoklip, budeme veršovat. Na booklet CD použijeme  texty a fotky, které děcka během kroužku nafotí.

Dramaťák, hudební výchova, fotografický a filmový kroužek, audio kroužek – to vše v jednom,  spousta zážitků a legrace.

Více info na  petr@petrkyzlink.cz

Individuální fotokurz pro dospělé

 

Děsíte se všech těch čudlíků a nastavení na Vašem fotoaparátu? Máte pocit že focení je složité?

Mám pro Vás dobrou zprávu. Focení je jednoduché! Alespoň my si ho v našem kurzu takové uděláme.

Povedu vás k jednoduchosti focení a k radosti nejen z výsledné fotografie ale i ze samotného průběhu focení . Fotografování nemusí být dřina. Naučíme se efektivně upravovat fotky v Zoneru nebo ve Fast Stone Image Vieweru.

Fotokurz probíhá v romantické krajině Halasova Kunštácka, ve Vašem oblíbeném městě, vaší oblíbené kavárně, nebo na dalších zajímavých místech podle zaměření konkrétního kurzu.

V teoretické části si vysvětlíme základní vztahy clona – čas – ISO, hloubka ostrosti,ohnisková vzdálenost, principy správné kompozice. Seznámíme se s automatickými režimy fotoaparátu(A,S,P) i s manuálním nastavením(M) a poté vše uvedeme do praxe.

Pokud se teprve chystáte pořídit Váš fotoaparát, pomohu Vám s výběrem konkrétního typu a značky, dle vašich očekávání a finančních možností.

,,K dobrým výsledkům vedou obyčejně obyčejné věci. Udělat si na focení čas. Zastavit se. Rozhodnout se co a kdy fotit a kdy je to naopak plýtváním času a energie.  Získat na svou stranu největšího přítele fotografů-světlo. A pak už jen zmáčknout…“

,,Nečekejte žádnou složitost – v jednoduchosti je totiž krása. Ne nadarmo si fotografové zvolili pozdrav „Dobré světlo“. A to je při focení opravdu zásadní.“

 

Jak se přihlásit?

Napište mail na petr@petrkyzlink.cz, domluvíme detaily.

Jak probíhá individuální kurz?

Zcela dle vašich požadavků, budu se věnovat pouze jednotlivcům, můžeme se setkat v Kunicích, nebo kdekoliv, u vás doma, v kavárně, na ulici…

Musím něco umět?

Nemusíte umět nic, můžete být úplní začátečníci, stačí jen mít svůj fotoaparát (kompakt nebo zrcadlovku) a chuť se něco dozvědět a naučit.

Cena kurzu?

300,- za hodinu, délku kurzu upravíme po vzájemné dohodě.